Perspektywy zatrudnienia
Aktualne zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie przetwórca mięsa można sprawdzić w przygotowywanej corocznie prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.
Przetwórca mięsa może podejmować pracę w różnorodnych miejscach, takich jak:
zakłady mięsne wielkoprzemysłowe i rzemieślnicze,
zakłady wędliniarskie,
hurtownie mięsne,
sklepy mięsne i garmażeryjne,
zakłady gastronomiczne i garmażeryjne.
Ponadto może:
pracować fizycznie – realizując zadania związane z obróbką mięsa, produkcją przetworów mięsnych i tłuszczowych oraz magazynowaniem i przygotowaniem przetworów do dystrybucji.
awansować – na stanowisko brygadzisty, a po uzyskaniu doświadczenia zawodowego oraz kompetencji organizacyjnych w zakresie zarządzania małymi zespołami pracowniów, na kierownika danego wydziału produkcyjnego.
dalej się kształcić – w zawodzie technik technologii żywności w branżowej szkole II stopnia.
rozszerzać kompetencje zawodowe – poprzez kształcenie, szkolenie w zawodach pokrewnych, np. przetwórca ryb, kucharz.
ukończyć szkolenia – dotyczące: wprowadzania systemów zapewnienia jakości w produkcji żywności; rozbioru technologiczno‑handlowego mięsa - drób, wołowina, wieprzowina, cielęcina, baranina; psychologicznych aspektów sprzedaży.
otworzyć własną działalność gospodarczą – możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży przetwórstwa mięsa.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie przetwórca mięsa na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie przetwórca mięsa na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN. Link do strony.