Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
1
Pokaż ćwiczenia:
1
Ćwiczenie 1

Które liczby przedstawione na poniższym rysunku spełniające nierówność x6?

R1SxPYObXTRAG
R34W2BXbZFWVE
Zaznacz wszystkie prawidłowe odpowiedzi. Możliwe odpowiedzi: 1. A, 2. B, 3. C, 4. D, 5. E, 6. F, 7. G, 8. H
1
Ćwiczenie 2

Która z podanych niżej nierówności jest przedstawiony na rysunku?

R1IUQGDkOwZdd
RrwCppTWQl6M1
Wskaż poprawną odpowiedź. Możliwe odpowiedzi: 1. x<2, 2. x>2, 3. x2, 4. x2
2
Ćwiczenie 3
R1JZ3NhBW4Efb
Wskaż wszystkie zdania prawdziwe. Możliwe odpowiedzi: 1. Nierówność wartość bezwzględna iks mniejsze od zero jest sprzeczna., 2. Rozwiązaniem nierówności wartość bezwzględna iks mniejsza równa zero, jest dokładnie jedna liczba., 3. Rozwiązaniem nierówności wartość bezwzględna iks mniejsze równe od pięć, jest przedział ograniczony domknięty., 4. Rozwiązaniem nierówności wartość bezwzględna iks mniejsze od trzy, jest przedział ograniczony domknięty.
2
Ćwiczenie 4
Rc21gM9LbAU5l
Połącz w pary nierówności / układy nierówności, które mają taki sam zbiór rozwiązań. Lewa kolumna: 1. układ nierówności iks wieksze równe od minus dwa i iks minejsze równe od dwa., 2. iks większe od minus dziewięć i iks mniejsze od dziewięć., 3. wartość bezwzględna iks mniejsze równe od trzy., 4. wartość bezwzględna iks mniejsze od siedem. Prawa kolumna: 1. układ nierówności iks większe od minus siedem i iks mniejsze od siedem., 2. iks większe równe od minus trzy i iks mniejsze równe od trzy., 3. wartość bezwzględna iks większe równe od dwa., 4. wartość bezwzględna iks mniejsze od dziewięć
21
Ćwiczenie 5
R10hw6NNUq6ex
Podaj definicję układu nierówności.
RQ1SLSilDhdW0
Ilustracja przedstawia oś x na której zaznaczony został przedział od minus 6 do 6, gdzie oba punkty zaznaczone są zamalowaną kropką. Możliwe odpowiedzi: 1. , 2.
Ćwiczenie 6

Do przedstawionych na osiach liczbowych zbiorów, przyciągnij wszystkie pasujące do nich opisy.

R1E3xyohQdjar
RVb5baOoZhj2k
Możliwe odpowiedzi: 1. iks większe równe od minus osiem i iks mniejsze równe od osiem., 2. minus osiem mniejsze równe od iks mniejsze równe od osiem., 3. wartość bezwzględna iks minejsze równe od osiem., 4. układ nierówności iks większe równe od minus osiem i iks mniejsze równe od osiem., 5. wartosć bezwzględna iks mniejsze od osiem., 6. iks większe od minus osiem i iks mniejsze od osiem., 7. układ nierówności iks większe od minus osiem i iks mniejsze od osiem., 8. minus osiem mniejsze do iks mniejsze osiem.
3
Ćwiczenie 7
RbCUn0xIEh6bo
Jak będzie wyglądała oś iks z opisanymi zbiorami: iks należy do zbioru lewo domnkniętego minus trzy i trzy oraz iks należy do zbioru minus trzy i trzy.
R1ZbHSU3RRk88
Wybierz jedno nowe słowo poznane podczas dzisiejszej lekcji i ułóż z nim zdanie.
3
Ćwiczenie 8

Zapisz nierówność, której rozwiązanie przedstawiono na rysunku.

RZqOm9P9BjNgU
uzupełnij treść