Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
1
Pokaż ćwiczenia:
1
Ćwiczenie 1
R1ZNbFcFedZBP
Wybierz jedno nowe słowo poznane podczas dzisiejszej lekcji i ułóż z nim zdanie.
R3O4ohDGt0ZJy
Możliwe odpowiedzi: 1. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z pionową osią od minus 4 do czterech oraz osią poziomą od minus 5 do pięciu. Zaznaczono prostą rosnącą przechodzącą przez środek układu współrzędnych., 2. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z pionową osią od minus 4 do czterech oraz osią poziomą od minus 5 do pięciu. Zaznaczono hiperbolę. Gałęzie znajdują się w pierwszej oraz trzeciej ćwiartce., 3. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z pionową osią od minus 4 do czterech oraz osią poziomą od minus 5 do pięciu. Zaznaczono prostą malejącą przechodzącą przez środek układu współrzędnych., 4. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z pionową osią od minus 4 do czterech oraz osią poziomą od minus 5 do pięciu. Zaznaczono hiperbolę. Gałęzie znajdują się w drugiej oraz czwartej ćwiartce.
1
Ćwiczenie 2
R17YuX1pJtmwx
Wybierz jedno nowe słowo poznane podczas dzisiejszej lekcji i ułóż z nim zdanie.
R1MsAkIPkHhUc
Możliwe odpowiedzi: 1. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z pionową osią od minus 4 do czterech oraz osią poziomą od minus 5 do pięciu. Zaznaczono hiperbolę. Gałęzie znajdują się w drugiej oraz czwartej ćwiartce., 2. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z pionową osią od minus 4 do czterech oraz osią poziomą od minus 5 do pięciu. Zaznaczono prostą rosnącą przechodzącą przez środek układu współrzędnych., 3. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z pionową osią od minus 4 do czterech oraz osią poziomą od minus 5 do pięciu. Zaznaczono prostą malejącą przechodzącą przez środek układu współrzędnych., 4. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z pionową osią od minus 4 do czterech oraz osią poziomą od minus 5 do pięciu. Zaznaczono hiperbolę. Gałęzie znajdują się w pierwszej oraz trzeciej ćwiartce.
1
Ćwiczenie 3
Rvgl2bTTej6Xk
Wymyśl pytanie na kartkówkę związane z tematem materiału.
Rx7yhy9kfEeZ6
fx=2x Możliwe odpowiedzi: 1. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od minus 5 do pięciu oraz osią pionową od minus 4 do czterech. Zaznaczono hiperbolę w pierwszej oraz trzeciej ćwiartce. Przechodzi przez punkty 2;1 , -2;-1, 2. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od minus 5 do pięciu oraz osią pionową od minus 4 do czterech. Zaznaczono hiperbolę w pierwszej oraz trzeciej ćwiartce. . Przechodzi przez punkty 3;2-3;-2., 3. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od minus 5 do pięciu oraz osią pionową od minus 4 do czterech. Zaznaczono hiperbolę w pierwszej oraz trzeciej ćwiartce. . Przechodzi przez punkty 2;2-2;-2. fx=4x Możliwe odpowiedzi: 1. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od minus 5 do pięciu oraz osią pionową od minus 4 do czterech. Zaznaczono hiperbolę w pierwszej oraz trzeciej ćwiartce. Przechodzi przez punkty 2;1 , -2;-1, 2. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od minus 5 do pięciu oraz osią pionową od minus 4 do czterech. Zaznaczono hiperbolę w pierwszej oraz trzeciej ćwiartce. . Przechodzi przez punkty 3;2-3;-2., 3. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od minus 5 do pięciu oraz osią pionową od minus 4 do czterech. Zaznaczono hiperbolę w pierwszej oraz trzeciej ćwiartce. . Przechodzi przez punkty 2;2-2;-2. fx=6x Możliwe odpowiedzi: 1. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od minus 5 do pięciu oraz osią pionową od minus 4 do czterech. Zaznaczono hiperbolę w pierwszej oraz trzeciej ćwiartce. Przechodzi przez punkty 2;1 , -2;-1, 2. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od minus 5 do pięciu oraz osią pionową od minus 4 do czterech. Zaznaczono hiperbolę w pierwszej oraz trzeciej ćwiartce. . Przechodzi przez punkty 3;2-3;-2., 3. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od minus 5 do pięciu oraz osią pionową od minus 4 do czterech. Zaznaczono hiperbolę w pierwszej oraz trzeciej ćwiartce. . Przechodzi przez punkty 2;2-2;-2.
1
Ćwiczenie 4
RcSLddISZe8gK
Wybierz jedno nowe słowo poznane podczas dzisiejszej lekcji i ułóż z nim zdanie.
RTZf65LwnRQ3i
Wybierz jedno nowe słowo poznane podczas dzisiejszej lekcji i ułóż z nim zdanie.
2
Ćwiczenie 5
R1GU6cVsApBwa
Wymyśl pytanie na kartkówkę związane z tematem materiału.
RNagTnFUiufmx
Możliwe odpowiedzi: 1. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od minus 5 do pięciu oraz pionową osią od minus 3 do czterech. Zaznaczono hiperbolę w pierwszej oraz trzeciej ćwiartce. Wykres przechodzi przez punkty 2;3, 3;2, -2;-3, -3;-2., 2. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od zera do dwunastu oraz osią pionową od zera do dziewięciu. Zaznaczono punkty o współrzędnych. 1;6, 2;3, 6;1, 0,5;12., 3. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od zera do dziewięciu oraz osią pionową od zera do siedmiu. Zaznaczono hiperbolę.
2
Ćwiczenie 6

Poniższy wykres może przedstawiać zależność pomiędzy:

R1B1zbsnBErfM
RNqkq6wZC2ZVc
Możliwe odpowiedzi: 1. długością przekątnych rombu o danym polu, 2. liczbą długopisów a ceną jednostkową jeśli dysponujemy określoną kwotą pieniędzy, 3. długością boków prostokąta o danym obwodzie
2
Ćwiczenie 7
RkHT43MoR0VIr
Wymyśl pytanie na kartkówkę związane z tematem materiału.
RsCPubEjM9cAQ
Możliwe odpowiedzi: 1. Ilustracja przedstawia wykres zależności drogi do czasu. Na układzie współrzędnych w ćwiartce pierwszej oraz trzeciej zaznaczono hiperbolę., 2. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od zera do trzydziestu oraz pionową osią od zera do dwudziestu. Zaznaczono na nim hiperbolę., 3. Ilustracja przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią od zera do trzydziestu oraz pionową osią od zera do dwudziestu. Zaznaczono prostą rosnącą rozpoczynającą się w początku układu współrzędnych.
3
Ćwiczenie 8

Dyrektor urządza  przyjęcie dla pracowników, na którym podawany jest tort. Narysuj wykres pokazujący zależność pomiędzy liczbą pracowników a wagą kawałka tortu przypadającą na jedną osobę, jeśli tort waży 1,5 kg.