What’s your job?
What’s your job?
Cele lekcji
Cel ogólny z podstawy programowej
Zna i rozpoznaje zawody.
Cel szczegółowy z podstawy programowej
I.4, II.1, II.5
Uczeń poprawnie nazywa zawody.
Uczeń odgaduje na podstawie opisu nazwy zawodów.
Uczeń poprawnie odpowiada na pytania zadane w języku angielskim.
Kompetencje kluczowe
Kompetencje z zakresu wielojęzyczności.
Kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji.
Scenariusz lekcji
Ogólny opis lekcji
Spotkają wiele postaci wykonujących różne zawody. Uczeń z każdą postacią zamieni kilka słów. Na podstawie uzyskanych informacji będzie musiał odgadnąć zawód, jaki dana postać wykonuje.
Przebieg zajęć | Opis przebiegu zajęć | Komentarz metodyczno--dydaktyczny | Czas | Metody / formy pracy |
---|---|---|---|---|
I. Wstęp | 1. Zaproś klasę na wycieczkę po świecie „What’s your job?” Zapowiedz, że na graczy czeka szereg zadań stanowiących materiał, pomagający przyswoić i utrwalić słownictwo związane z zawodami. | Poleć, by dzieci realizowały każde zadanie w grze, uważnie czytając napotkane polecenia. Zwróć uwagę, że niektóre informacje należy zapisywać na tabliczkach, które znajdują się w różnych miejscach. Przypomnij uczniom, aby bardzo uważnie rozglądali się w otoczeniu, eksplorując dany świat na polu Minecraft. | 5 min | pogadanka |
II. Część właściwa | 1. Praca samodzielna uczniów z krainą „What’s your job?”. | Poleć uczniom, aby rozejrzeli się dookoła i uważnie obejrzeli dwa krótkie filmiki, które Gospodarz naszego świata już dla ucznia przygotował. Podpowiedz uczniom, żeby uważnie śledzili materiał filmowy, ponieważ te informacje będą bardzo przydatne w kolejnym wyzwaniu na „Moście Zawodów”. | 15 min | gra dydaktyczna |
2. Praca samodzielna uczniów na „Moście Zawodów”. | Zaproś uczniów na spotkanie z bohaterami naszego świata na Moście Zawodów. Przedstawiciele różnych zawodów oczekują już tam na spotkanie. Poproś uczniów, aby uważnie wczytali się w opisy zawodów, a następnie napisali na tabliczce właściwy zawód. Przypomnij uczniom, że nazwy zawodów zawsze piszemy z odpowiednim rodzajnikiem a/an, np. a nurse, an architect. | 5 min | gra dydaktyczna | |
3. Praca samodzielna uczniów „You as a farmer”. | Zaproś uczniów do ostatniego wyzwania, w którym uczniowie wcielają się w rolę rolnika. Ich zadaniem jest zagospodarowanie przestrzeni domem z ogrodem, w którym będą drzewa i inne rośliny. Może być również oczko wodne z rybkami. | 15 min | gra dydaktyczna | |
III. Zakończenie | 1. Podsumowanie. | Zapytaj, które zadanie sprawiło uczniom największe trudności, które wydawało im się najciekawsze. | 5 min | pogadanka |