Przewodnik dla uczącego się
Spis treści
Struktura e‑materiałuStruktura e‑materiału
Jak korzystać z e‑materiału?Jak korzystać z e‑materiału?
Wymagania techniczneWymagania techniczne
1. Struktura e‑materiału
Niniejszy e‑materiał składa się z trzech części: wprowadzenia, materiałów multimedialnych oraz obudowy dydaktycznej. Każda z nich zawiera uporządkowane i powiązane ze sobą tematycznie elementy składowe.
1.1. Wprowadzenie
Przedstawia podstawowe informacje o e‑materiale, tak aby użytkownik w prosty sposób zapoznał się z zawartością materiału, czyli z odniesieniami do podstawy programowej, zakresem tematycznym oraz opisem budowy e‑materiału.
1.2. Materiały multimedialne
Zawierają różnego rodzaju multimedia, które ułatwiają uczącemu się przyswojenie wiedzy. Należą do nich:
Sekwencje filmowe – Atrakcyjność turystyczna PolskiSekwencje filmowe – Atrakcyjność turystyczna Polski
Program ćwiczeniowy do projektowania przez dobieranie – Dobieranie elementów obszarów turystycznych do projektowania imprezy turystycznejProgram ćwiczeniowy do projektowania przez dobieranie – Dobieranie elementów obszarów turystycznych do projektowania imprezy turystycznej
Mapa interaktywna –Interaktywna mapa PolskiMapa interaktywna –Interaktywna mapa Polski
Mapa interaktywna – Interaktywna mapa EuropyMapa interaktywna – Interaktywna mapa Europy
Atlas interaktywny – Wybrane atrakcje turystyczne PolskiAtlas interaktywny – Wybrane atrakcje turystyczne Polski
1.3. Obudowa dydaktyczna
Interaktywne materiały sprawdzająceInteraktywne materiały sprawdzające pozwalają zweryfikować poziom opanowania wiedzy i umiejętności z zakresu pracy w biurze podróży i organizacji imprez turystycznych.
Słownik pojęć dla e‑materiałuSłownik pojęć dla e‑materiału zawiera objaśnienia specjalistycznego słownictwa występującego w całym materiale.
Przewodnik dla nauczycielaPrzewodnik dla nauczyciela zawiera sugestie do wykorzystania e‑materiału w ramach pracy dydaktycznej.
Przewodnik dla uczącego sięPrzewodnik dla uczącego się zawiera wskazówki i instrukcje dotyczące wykorzystania e‑materiału w ramach samodzielnej nauki.
Bibliografia i netografiaBibliografia i netografia stanowi listę pomocy (publikacji oraz stron internetowych), na bazie których został opracowany e‑materiał.
Instrukcja użytkowaniaInstrukcja użytkowania objaśniają działanie e‑materiału oraz poszczególnych jego elementów.
Powrót do spisu treściPowrót do spisu treści
2. Jak korzystać z e‑materiału?
Opracowane w tym e‑materiale multimedia i ćwiczenia mają pomóc Ci w przygotowaniu do egzaminu zawodowego oraz pracy w zawodzie technik organizacji turystyki.
Na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej znajdują się materiały multimedialne, z których możecie korzystać, ucząc się sami, pracując na zajęciach czy przygotowując się do egzaminu zawodowego.
Materiały multimedialne
Masz do dyspozycji pięć materiałów multimedialnych. Twoim zadaniem jest stworzenie listy pojęć, terminów i zagadnień, które są najistotniejsze dla przygotowania imprez turystycznych Wybierz, odwołując się do swoich doświadczeń, ewentualnie kontaktów z biurem podróży, najważniejsze Twoim zdaniem aspekty, które mogłyby decydować o zadowoleniu klienta.
Sekwencje filmowe oferują Ci możliwość pozyskania informacji, w formie wykazu, dotyczących zasad tworzenia imprezy turystycznej czy dokumentów, które są niezbędne do organizacji imprezy turystycznej. Natomiast Program ćwiczeniowy prezentuje zasady dobierania obszarów turystycznych do planowanejimprezy. i zawiera opis wybranych elementów, układu, zadań itp., a także oferuje symulację sytuacji związanych z pracą. Ponadto program ćwiczeniowy do projektowania przez dobieranie daje Ci możliwość nauczenia się projektowania imprezy turystycznej z uwzględnieniem konkretnej grupy uczestników, zaś atlas interaktywny i mapy interaktywne pozwalają poznać wybrane miejsca, ich walory i infrastrukturę turystyczną.
Interaktywne materiały sprawdzające umożliwiają zweryfikowanie poziomu własnej wiedzy i uzyskania szybkiej i precyzyjnej informacji zwrotnej.
Powrót do spisu treściPowrót do spisu treści
3. Wymagania techniczne
Wymagania sprzętowe niezbędne do korzystania z poradnika oraz innych e‑materiałów platformy zpe.gov.pl.
System operacyjny:
Windows 7 lub nowszy;
OS X 10.11.6 lub nowszy;
GNU/Linux z jądrem w wersji 4.0 lub nowszej 3GB RAM.
Przeglądarka internetowa we wskazanej wersji lub nowszej:
Chrome w wersji 69.0.3497.100;
FireFox w wersji 62.0.2;
Safari w wersji 11.1;
Opera w wersji 55.0.2994.44;
Microsoft Edge w wersji 42.17134.1.0;
Internet Explorer w wersji 11.0.9600.18124.
Urządzenia mobilne:
2GB RAM iPhone/iPad z systemem iOS 11 lub nowszym;
Tablet/Smartphone z systemem Android 4.1 (lub nowszym), z przeglądarką kompatybilną z Chromium 69 (lub nowszym) np. Chrome 69, Samsung Browser 10.1, szerokość co najmniej 420 px.
Powrót do spisu treściPowrót do spisu treści