Przewodnik dla uczącego się
Spis treści:
Struktura e‑materiałuStruktura e‑materiału
Jak korzystać z e‑materiału?Jak korzystać z e‑materiału?
Wymagania techniczneWymagania techniczne
1. Struktura e‑materiału
Celem e‑materiału jest ułatwienie przyswojenia wiedzy przez ucznia, jednakże należy pamiętać, że e‑materiał nie wyczerpuje w pełni opracowanego tematu, a jedynie daje bardzo dobre podstawy do zdobycia pogłębionej wiedzy na temat Procesów przyjmowania do realizacji wpłat na rachunki bankowe. Wszystkie elementy e‑materiału są ze sobą powiązane. Elementy struktury różnią się obudową dydaktyczną i merytoryczną, niemniej jednak w każdym z nich uczeń znajdzie niezbędne informacje do łatwiejszego przyswojenia wiedzy na temat procesów przyjmowania do realizacji wpłat na rachunki bankowe.
Niniejszy e‑materiał składa się z trzech części: wprowadzenia, materiałów multimedialnych oraz obudowy dydaktycznej. Każda z nich zawiera powiązane tematycznie elementy składowe.
1. Wprowadzenie
Przedstawia podstawowe informacje o e‑materiale, które ułatwią użytkownikowi wstępne zapoznanie się z zawartością materiału: odniesienia do podstawy programowej, zakres tematyczny oraz opis budowy e‑materiału.
2. Materiały multimedialne
Zawierają różnego rodzaje multimedia, które ułatwiają uczącemu się przyswojenie wiedzy. Zasób „Procesy przyjmowania do realizacji wpłat na rachunki bankowe” składa się z trzech materiałów multimedialnych:
Atlas interaktywny - „Procesy przyjmowania do realizacji wpłat na rachunki bankowe”Atlas interaktywny - „Procesy przyjmowania do realizacji wpłat na rachunki bankowe” – obejmuje metody i kolejne etapy przyjmowania wpłat na rachunki bankowe przez pracownika - operatora pocztowego.
Infografika - „Proces przyjmowania reklamacji na różnego rodzaju wpłaty na rachunki bankowe”Infografika - „Proces przyjmowania reklamacji na różnego rodzaju wpłaty na rachunki bankowe” - materiał prezentuje obiekty oraz czynności wykonywane przez klienta i pracownika operatora pocztowego podczas składania i realizowania reklamacji.
Atlas interaktywny - „Procesy przyjmowania od klienta należności w formie bezgotówkowej i wpłaty gotówkowej z karty w wykorzystaniem terminala”Atlas interaktywny - „Procesy przyjmowania od klienta należności w formie bezgotówkowej i wpłaty gotówkowej z karty w wykorzystaniem terminala” - obejmuje kolejne czynności wykonywane podczas różnego rodzaju wpłat na rachunki bankowe, prowadzenia rozmowy sprzedażowej, używania terminali, kart płatniczych itp.
3. Obudowa dydaktyczna
Interaktywne materiały sprawdzająceInteraktywne materiały sprawdzające - pozwalają zweryfikować poziom opanowania wiedzy i umiejętności z zakresu procesu sortowania przesyłek i przygotowywania ich do odprawy.
Słownik pojęć dla e‑materiałuSłownik pojęć dla e‑materiału zawiera objaśnienia specjalistycznego słownictwa występującego w całym materiale.
Przewodnik dla nauczycielaPrzewodnik dla nauczyciela zawiera sugestie do wykorzystania e‑materiału w ramach pracy dydaktycznej.
Przewodnik dla uczącego sięPrzewodnik dla uczącego się zawiera wskazówki i instrukcje dotyczące wykorzystania e‑materiału w ramach samodzielnej nauki.
Netografia i bibliografiaNetografia i bibliografia stanowi listę materiałów, na bazie których został opracowany e‑materiał.
Instrukcja użytkowaniaInstrukcja użytkowania objaśnia działanie materiału oraz poszczególnych jego elementów.
Powrót do spisu treściPowrót do spisu treści
2. Jak korzystać z e‑materiału?
Uczeń uprawniony do korzystania z e‑materiałów ma możliwość: korzystania z dostępu, przeglądania materiałów, kopiowania treści, uzupełniania, zapisywania na zewnętrznym nośniku wybranych treści, zapisywania na własnym komputerze wybranych treści z zastrzeżeniem, że powyższe czynności służyć będą tylko do celów edukacyjnych i na własny użytek. Opracowane w tym e‑materiale materiału i multimedia mają pomóc uczniom w przygotowaniu do egzaminu zawodowego oraz pracy w zawodzie technik usług pocztowych i finansowych. Interaktywne materiały sprawdzające umożliwiają zweryfikowanie poziomu własnej wiedzy i uzyskanie szybkiej i precyzyjnej informacji zwrotnej.
Powrót do spisu treściPowrót do spisu treści
3. Wymagania techniczne
Wymagania sprzętowe niezbędne do korzystania z poradnika oraz innych zasobów platformy www.epodreczniki.pl.
System operacyjny:
Windows 7 lub nowszy
OS X 10.11.6 lub nowszy
GNU/Linux z jądrem w wersji 4.0 lub nowszej 3GB RAM
Przeglądarka internetowa we wskazanej wersji lub nowszej:
Chrome w wersji 69.0.3497.100
Firefox w wersji 62.0.2
Safari w wersji 11.1
Opera w wersji 55.0.2994.44
Microsoft Edge w wersji 42.17134.1.0
Internet Explorer w wersji 11.0.9600.18124
Urządzenia mobilne:
2GB RAM iPhone/iPad z systemem iOS 11 lub nowszym
Tablet/Smartphone z systemem Android 4.1 (lub nowszym) z przeglądarką kompatybilną z Chromium 69 (lub nowszym) np. Chrome 69, Samsung Browser 10.1, szerokość co najmniej 420 px
Powrót do spisu treściPowrót do spisu treści